MID SEASON SALE Nakupuj
Sprav si z domu vlastný gym

Sprav si z domu vlastný gym

25. 3. 2020 5 min. čítania

Čím si vybaviť izbu, prečo nezostať v pyžame a aké dôležité je zostať pozitívny.

Povrchom to začína

Boľavý chrbát nie je pri cvičení nič príjemného- na tom sa zhodneme asi všetci. Nehovoriac o tom, že takáto podložka na cvičenie či jógu je už samotným prvkom motivácie k tomu, aby sme vôbec začali. Štýlové a vysoko funkčné podložky od Manduky sú za nás top varianta.

Miestnosť makeover

vybavení

Počas jedného nákupu si môžete vybaviť vlastnú izbu tak, že vám posilka ani nebude chýbať. Prinášame bosu, švihadlá, závesný systém, lopty, kettlebelly, činky, posilovacie gumy tzv. „booty bandy“ a ďalšie vybavenie od značky Power System, ktoré vynesie vaše domáce tréningy na vyšší level.

Oháknuť sa do obývačky

Možno sa zdá, že sa jedná o úsmevnú situáciu, ale čím ďalej viac sa ukazuje, že práve to, čo máme na sebe, dokáže výrazne zvyšovať našu produktivitu, motiváciu aj náladu. Teraz, keď trávime 90% času v našich domovoch a pracujeme na home office, je jednoduché stráviť celý deň v jedných pyžamových nohaviciach, v ktorých sa naraňajkujete, potulíme s mačkou, prejdeme si aj pár tých pracovných videohovorov a potom sa v nich snažíme robiť stojky a nejaké tie drepy.

Asi bude niečo na tom, keď sa počas dňa obliekame na špeciálne udalosti. Psychicky sa daným oblečením vžijeme do úlohy a činnosti, ktorú v nich najčastejšie robíme. Preto vás chceme vybaviť tak na domácí tréning tak pohodové všedné aktivity.

Nič proti pyžamám. Sme zástancovia komfortného, univerzálneho a napriek tomu štýlového oblečenia. Takého, v ktorom sa však nebudete schovávať za dverami pred kuriérom z Bistro.sk.

_

 

_

 

Komfort  

Zostaňme pozitívny 

Znie to ako klišé, ale silná psychika je základom pre prekonanie ťažký časov. Je dobré využiť toto obdobie na naučenie sa nových vecí či oprášenie starých snov, ktoré išli na druhú koľaj kvôli nedostatku času.

Dôležitým tipom je mať aspoň semi organizovaný deň a udržať si nejakú pravidelnú dennú rutinu. Preto je dobré robiť podobné činnosti, na ktoré sme zvyknutý, aby to pre nás nebol až taký šok a necítili sme sa, že nemôžeme nič. Nikdy to nemusí byť stopercentne podobný zážitok, ale dobrý pocit to určite prinesie. Uvediem pre ilustráciu pár príkladov. 

  • Cvičenie - samozrejme sa dá cvičiť aj doma. Možno bude potrebné nakúpiť si na to nejaké to vybavenie, ale je lepšie zainvestovať do základných pomôcok, ktoré vám prinesú pocit čo možno najbližšie naozajstnému chodeniu do fitka. Zachovajte si nutrične kvalitný a zdravý jedálniček, aby ste na to stále mali "žalúdok".
  • Kaviarne/čajovne - sociálny ani vnemový aspekt sa nahradiť moc nedá, ale nič nebráni tomu, aby ste si kúpili svoj obľúbený druh čaju či kávy a urobili si doma svoju vlastnú chvíľku.
  • Wellness a starostlivosť - nenechajte sa zmiasť, pocit uvoľnenia a starostlivosti si nemusíte odpustiť ani teraz. Snahou je vytvoriť z mála to najlepšie, čo ide. Preto pleťové ani vlasové masky nie sú na zahodenie, domáca pedikúra / manikúra či priestor na meditáciu môže byť pre niektorých aj nutnosťou. Skoro čokoľvek, čo ste si predtým boli zvyknutí dopriať je možné urobiť v domácej DYI verzii.
  • Čas stretnutia - skúste udržiavať kontakt aspoň online a určite sa ozvať tým, ktorých máte radi.

Autorka: Nikola Zvrškovcová


POHYB ŽIVOTNÝ ŠTÝL