Zľavy až 70 %! Garancia doručenia do Vianoc.Nakúp teraz
Automasáž - Trigger Point Therapy

Automasáž - Trigger Point Therapy

30. 8. 2021 8 min. čítania

Ako na stuhnuté svaly po tréningu, k čomu je dobrá masážna pištoľ, čo je to foam rolling a ako použiť masážny valec alebo loptičku?

Či už rekreačne (alebo profesionálne) športuješ, cvičíš, väčšinu dňa sedíš alebo v práci stojíš, zatuhlosť a bolestivosť svalov sa ti čas od času nevyhne. Ako uvoľniť stuhnuté svaly, ako sa najlepšie pretiahnuť a ako byť sám sebe masérom?
Vďaka TriggerPoint sa budeš hýbať a cítiť lepšie.

Čo je trigger point?

Trigger points, slovensky "spúšťacie body", sú zjednodušene povedané stiahnuté miesta vo svaloch, u ktorých došlo k porušeniu obvyklej schopnosti kontrakcie (stiahnutia) a relaxácie (uvoľnenie). Ide o bolestivý uzlík, ktorý môže zapríčiniť obmedzenie pohyblivosti v kĺbe, bolesť svalu pri záťaži aj v pokoji aj prenesenú bolesť (= bolesť priľahlých svalov a kĺbov, chrbta, hlavy a pod.)

Ako predchádzať stuhnutým svalom? Poriadnym zahriatím, zmysluplným tréningom a hlavne kvalitnou po tréningovou relaxáciou a regeneráciou.

Značka TriggerPoint je na to ideálnym parťákom. Ide o značku vyvíjajúcu pomôcky pre automasáž, ktoré napodobňujú dotyk ruky fyzioterapeuta alebo maséra. Ich pomôcky sú pre jedincov každého veku, výšky, hmotnosti, kondície a sily. Ako sami hovoria, dokážu zlepšiť život a pohyblivosť úplne každému.

Automasáž patrí k myofasciálním technikám, ktoré riešia zatuhnutie svalov a fasciou . Môže byť aj ľahko bolestivá, dochádza pri nej k uvoľneniu a odstráneniu akútnych i chronických problémov - či už len s bolesťou svalov, alebo aj prenesených bolestí kĺbov, problémov s krvným či lymfatickým obehom, bolesťou hlavy a podobne.

Vďaka automasážním pomôckam TriggerPoint zlepšíš svoju výkonnosť, mobilitu, budeš predchádzať zraneniam a bolestiam a urýchliš po tréningovú regeneráciu.

Kedy TriggerPoint používať

  • Pred tréningom - rozmasírujte si stuhnuté miesta z predchádzajúcich tréningov, povenuj sa svojím problematickým oblastiam.
  • Po tréningu - Hlavne na v tréningu zaťažené svalové partie.
  • V priebehu dňa - Kedykoľvek počas dňa si môžeš masírovať stuhnuté miesta, prípadne oblasti, ktoré ťa trápia chronicky. Ak ti to denný režim dovolí, aj krátka, pár minút trvajúci, "masážne okienka" počas dňa su super - urobíš niečo pre svoje svaly a navyše sa príjemne rozhýbeš.

Pre koho sú pomôcky TriggerPoint vhodné

Úplne pre všetkých. Či už si športovec, študent, zaneprázdnený manažér alebo dôchodca trpiaci bolesťami chrbta, automasáž ti pomôže zlepšiť kvalitu života.

Pomôcky na automasáž

Aké automasážné pomôcky sú? A aká je pre teba najvhodnejšia?

Masážne pištole

Masážne pištole sú ideálnou voľbou pre každého, kto chce svojmu telu dopriať tú najlepšiu starostlivosť. Vďaka štyrom voliteľným rýchlostiam, univerzálne masážne hlavicou a optimalizáciu pre využitie na široké spektrum svalových skupín je jednou z najvšestrannejších pomôcok.
Kto masážne pištoľ skúsil, pochvaľuje si takmer okamžité uvoľnenie svalov a znateľne lepšiu regeneráciu.
Pištoľ má nabíjaciu batériu, vydrží až dve hodiny nepretržitej masáže na jedno nabitie a nie je hlučná. Vďaka tomu sa môžeš masírovať pokojne aj u večerného filmu, ale vzhľadom ku skladnosti pištole a výdrži batérie si ju môžeš vziať kamkoľvek so sebou - na preteky, do fitka, na chalupu ...
Výhoda pištole je priame pôsobenie na jeden bod napodobňujúca pôsobenie prsta alebo chrbta ruky fyzioterapeuta.

Masážní pistole Trigger Point Impact k uvolnění svalů.

Masážne pistole

Masážne valce

Valčeky nájdeš v každom väčšom fitku alebo CrossFit gymu. Valčekovanie je super alternatíva predtréningového rozhýbania stuhnutých miest vo svaloch aj potréningového pretiahnutia. Vďaka pevnému, ale zmäkčenému povrchu valčeka s výstupkami pôsobíš na stuhnuté miesta v myofasciálne tkanive a predchádzaš tak zraneniam alebo natiahnutiam svalov (v prípade predtréningové masáže), prípadne urychluješ regeneráciu .
Skvelé sú k masáži stehien zo všetkých strán, chrbta alebo lýtok.
Výhodou valčeka je cena a ľahká prenosnosť. Využiješ ho nielen na mobilitu, ale napríklad aj na core tréning.

Jak používat masážní válec

Ak chceš využívať valec k rozhýbaniu a masírovaniu celého tela, vyber siTrigger Point Grid 1.0.
Variant pre náročné? Nenechaj nič náhode s Trigger Point Grid Vibe Plus. Ten ponúka 4 vibračné frekvencie, ktoré posunú tvoju regeneráciu a uvoľnenie ešte o kus ďalej. A hlavne, predstav si tú pohodu - masáž doplnenú príjemnými vibráciami.
Vyskúšať môžeš aj Trigger Point Charge Vibe, ktorý je vďaka svojej veľkosti a tvaru vhodný na masírovanie menších a citlivejších plôch, ako sú napríklad holene, prsné svaly, bicepsy alebo svaly v oblasti lopatiek.
Trápi ťa bolesti chodidiel a predlaktia? Špeciálne pre uvoľnenie týchto oblastí mámeTrigger Point Nano.

Všetky masážne valce

Masážne tyče

Masážna tyč TriggerPoint STK original môžeš použiť v sede alebo v stoji na rolovanie preťažených svalov. Vďaka dvom madlám ľahko kontroluješ intenzitu masáže.

Masážní tyč TriggerPoint STK

TriggerPoint AcuCurve má tri masážne konce (dvojitú masážnu guľu na jednej strane, pevnú kvapku na strane druhej), vďaka ktorým si ľahko rozmasíruješ všetky tuhé svalové body. Rukoväť AcuLoop pomáha pri vyvíjaní žiaduceho tlaku a ľahko sa drží.

Masážní tyč AcuCurve

Masážne tyče

Masážne loptičky

Masážnymi loptičky, narozdiel od valčekov alebo tyčí, dokážeš lepšie zapôsobiť na jeden konkrétny tuhý bod. Sú vhodné pre rozmasírovanie chodidiel, dlaní, predlaktí, bedrovostehenný svalov, svalov v oblasti lopatiek alebo ramien.

Příklad využití masážního míčku

Vybrať si môžeš loptička s výstupkami alebo loptička s hladkým povrchom.

Masážne loptičky

Tak čo, zmeníš svoj prístup k mobilizácii a rozloučíš sa s tuhými svalmi?


NOVINKY POHYB